Zapraszamy na projekcję filmu

Zapraszamy na Politechnikę Wrocławską na otwarte spotkanie z Ewą Ewart i Piotrem Nieznańskim połączone z pokazem ich filmu „Do ostatniej kropli”. Wydarzenie rozpocznie się w piątek, 12 kwietnia, o godz. 18 w sali 329 (bud. A-1).

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, ale obowiązuje rezerwacja miejsc na portalu Evenea.

Wydarzenie obejmuje wstęp do filmu, który wygłosi znana polska dziennikarka, reżyserka i producentka filmów dokumentalnych Ewa Ewart, pokaz oraz otwartą debatę z reżyserką oraz Piotrem Nieznańskim, współautorem scenariusza i narratorem filmu.

Ewa Ewart to uznana dziennikarka i wielokrotnie nagradzana reżyserka filmów dokumentalnych.  Specjalizuje się w filmach mocno przemawiających do odbiorcy.

Urodziła się i wychowała w Polsce, ale większość swojego życia zawodowego spędziła w Wielkiej Brytanii, pracując dla telewizji BBC. Podróżowała i pracowała w wielu krajach na świecie, gdzie zrealizowała dokumenty śledcze, polityczne i programy poruszające kwestie społeczne.

Jej filmy ujawniły nowe informacje o kwestiach takich jak korupcja w Rosji Borysa Jelcyna, tajne więzienia w Korei Północnej, wojna domowa w Kolumbii czy tajny i nielegalny program CIA ekstradycji (w trybie nadzwyczajnym) osób podejrzanych o terroryzm.

Dokumenty Ewy Ewart opowiadają o najbardziej pamiętnych wydarzeniach, jak tragedia w Biesłanie – film zrealizowany na pierwszą rocznicę ataku terrorystycznego, w którym zginęło ponad 170 dzieci.

Od kilku lat jest prezenterką pasma filmów dokumentalnych o tematyce zagranicznej w TVN24 i TVN24Bis. Pracuje także jako mówca motywacyjny dla różnych grup odbiorczych, z którymi dzieli się swoim doświadczeniami, opisanymi w książce „Widziałam”

Biegle włada rosyjskim, hiszpańskim, polskim oraz angielskim.

Piotr Nieznański jest dyrektorem ds. polityki środowiskowej Fundacji WWF Polska. Od blisko 20 lat zajmuje się tematyką ochrony wód. Jest współinicjatorem Koalicji Czas na Odrę, która była odpowiedzią na rządowy Program dla Odry 2006 oraz Koalicji Ratujmy Rzeki – obecnie największego porozumienia organizacji społecznych i naukowców zajmujących się działaniami na rzecz ochrony polskich rzek. Piotr Nieznański jest współautorem scenariusza i narratorem filmu

***

„Do ostatniej kropli” to film o rzekach i ludziach, ich relacjach i wzajemnych powiązaniach. Dokument z 2022 r. ujawnia globalne koszty i konsekwencje niszczenia przyrody „w imię postępu”.

Zdjęcia do filmu były kręcone w Kanadzie, Holandii, Włoszech, Szwajcarii, Albanii i Polsce. Jego przekaz jest mocnym przesłaniem o jednym z największych zagrożeń dla cywilizacji ludzkiej jakim jest narastający kryzys niedoboru słodkiej wody.

To opowieść o bezsilności i desperacji, ale także o determinacji i nadziei. Film ujawnia, jak nieodpowiedzialne i nieprzemyślane działania człowieka czynią z nas jedną z głównych przyczyn kryzysu wodnego.

Dokument jednocześnie inspiruje i pokazuje, że możemy też być częścią rozwiązania tego kryzysu.

Skip to content